Bojíte se odesílat citlivé údaje či tiskopisy, jako např. Exekuční příkaz, ale i fotografie vaši nemovitosti (zvláště interiér, tj. vč. vybavení domácnosti) jen tak e-mailem? Dobře děláte!

Bezpečnost je pro nás na prvním místě. U nás jsou maximálně chráněné nejen vaše údaje, se kterými při zajišťování úvěru pracujeme, ale i již přenos případných dokumentů od vás k nám. Veškerá komunikace je šifrována! Na 100% nevěříme ani e-mailům, a už vůbec ne tzv. freemailům, které jsou zdarma, a které využívá naprostá většina lidí.

Nikdy nezasílejte dokumenty s citlivými údaji z freemailu, ale ani na freemail!

Freemail aneb e-mail zdarma

Máte založenou e-mailovou schránku u nějakého poskytovatele e-mailových služeb, který tyto služby poskytuje zdarma? Taková schránka je určitě pro vás vhodná na obyčejnou komunikaci s přáteli, ale i firmami, ovšem v rovině běžných dotazů apod. Rozhodně nedoporučujeme odesílat touto formou citlivé údaje, a ani v příloze e-mailu např. smlouvu s vaším věřitelem, exekuční příkaz s informacemi o exekuci, kterou potřebujete vyplatit, ani fotografie vaší nemovitosti - zvláště interiér!

Mám pro přihlášení do freemailu "silné" heslo

To je samozřejmě moc dobře. Nicméně, jste si jisti, že je silné nejen pro vás, ale i hackery? Je jeho délka min. 20 znaků? Obsahuje i speciální znaky, jako např. $*%^!@&# atd.? Pokud ne, pak věřte, že silné, a tedy bezpečné, není.

Nejednou se stalo, že byly servery některého z provozovatelů freemailů napadeny hackery. Ba by se dalo říci, že se mezery v zabezpečení freemailů dostávají na světlo pravidelně. Pamatujeme, kdy vzbudilo pozornost vykradení e-mailové schránky bývalého předsedy české vlády, Bohuslava Sobotky. Není to tak dávno. Psal se rok 2016.

Je neuvěřitelné, že nejen některé společnosti a obchodní zástupci, ale i někteří páni poslanci využívají k pracovní komunikaci freemail, tzn. účet zřízený zdarma, pramálo zabezpečený, provozovaný veřejným portálem! Útok tehdy poukázal na omezenou bezpečnost takových účtů. Pokusy hackerů i některých novinářů v minulosti prokázaly, že lze proniknout i do účtů, které jsou považovány za lépe zabezpečené. A proto vám nabízíme:

Bezpečné odeslání vašich dokumentů přes naše cloudové úložiště

Jsme jediná úvěrová společnost v ČR, které nemusíte posílat potřebné dokumenty e-mailem a riskovat tak únik dat.

Přepokládáme, že vaše osobní údaje jsou pro vás cenné. Tedy měly by být. V tom případě byste si je měli chránit stejně, jako opatrujete před ztrátou klíče od hlavních dveří vašeho domu či bytu. Představte si, že by vám někdo klíče vzal, samozřejmě bez vašeho vědomí. Ve vašem bytě by si bez vaší přítomnosti mohl dělat cokoli. Stejně, jako ve vaší freemailové schránce.

Z e-mailové schránky komunikujete nejen se svými příbuznými, s vaším zaměstnavatelem či obchodním partnerem, ale i s vaší bankou, úřady apod. Mějte na paměti, že když se hacker do vaší schránky dostane, může najít mnoho citlivých, intimních, a jakýchkoli jiných, pro vás velmi cenných dat.

Proč tedy případnému zvědavci nabízet informaci, že žádáte o americkou hypotéku a s tím spojené dokumenty, číslo účtu, kam chcete peníze ze schváleného úvěru zaslat atd.

Jak nám můžete bezpečně zaslat dokumenty bez použití freemailu?

Pouze naše společnost nabízí našim klientům možnost vložit domluvené dokumenty přímo na náš cloud. Námi využívané cloudové úložiště je samozřejmě šifrované a přístup je zajištěn velmi silným heslem. Našim klientům tak můžeme 100% garantovat, že se k jejich dokumentům v žádném případě nedostane žádná nepovolaná osoba. Jak je to možné se dozvíte níže.

Jsou mé dokumenty po odeslání opravdu v bezpečí? Jak to funguje?

Jakmile vyplníte jednoduchou on-line žádost o nebankovní americkou hypotéku (která je pro vás samozřejmě zcela nezávazná), max. následující pracovní den vám sami zavoláme. Ihned při tomto prvním hovoru vám na rovinu sdělíme, zda je váš požadavek realizovatelný, a samozřejmě zodpovíme všechny vaše dotazy.

Pokud se domluvíme, v našem cloudu vytvoříme složku s vaším jménem, u které vygenerujeme dlouhý a bezpečný odkaz pro upload. Tvar tohoto odkazu budete znát pouze vy. Pomocí tohoto odkazu vložíte domluvené dokumenty přímo na naše cloudové úložiště, tzn. aniž byste museli posílat cokoli v příloze e-mailu.

Zdůrazňujeme, že přenos je šifrován. Navíc se jedná o „ulopad link“, nikoli „download link“, tzn. i kdybyste komukoli tento odkaz svěřili, nic v dané složce z vámi vložených dokumentů neuvidí. Tedy ani vy. I přes tato fakta zmíněnému odkazu nastavíme domluvenou platnost, zpravidla 3 dny. Poté bude automaticky deaktivován.

Další výhoda, kterou mnozí z vás u nás rádi vítají

Hlavní, bezesporu zásadní výhodu, a tedy i v tomto rozdíl mezi námi a konkurencí, jsme si již řekli. V přechozím odstavci jsme vám však sdělili něco, co zaslouží podrobnější vysvětlení, protože je mnoho z vás, kteří dávají přednost našim službám, a to nejen z důvodu následujícího, tedy další skvělé funkci tohoto cloudu.

Jak jsme si již řekli, prostřednictvím vygenerovaného odkazu neuvidí nikdo nic, tedy ani vy, a to přesto, že jste již nějaké dokumenty do vaší složky na našem cloudovém úložišti vložili. Co to pro vás přesně znamená, resp. jaké tato skutečnost přináší další výhody?

Příklad: Žijete s partnerkou, která má nějaké konkrétní dokumenty, které nám chcete (či dle povahy dokumentu potřebujete) zaslat. Nicméně nechcete, aby věděla, jaké dokumenty jste nám zaslal již vy. Například před ní úspěšně tajíte skutečnost, že je na vás vedena exekuce, a tedy jste na náš cloud do vaší složky vložil exekuční příkaz apod.

Nemusíte se ničeho bát. Prostřednictvím vygenerovaného odkazu nám do vaší složky můžete nahrát nějaké dokumenty vy, jiné vaše partnerka, a nějaké např. váš právník. A nikdo z vás neuvidí, co vložili ti ostatní! My pak poté zpracujeme vše. K tomuto účelu byla samozřejmě řádně provedena registrace u Úřadu pro ochranu osobních údajů, a to pod registračním číslem 00079110. Dále plně a opravdu striktně dodržujeme NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY EU 2016/679 (tzv. GDPR).

Nemusíte se tedy bát, že vaše partnerka či jakákoli nepovolaná osoba (popř. hacker) najde ve vaší e-mailové schránce odeslaný e-mail pěkně se všemi přílohami.

Je opravdu bezpečný tento váš cloud? Využívají ho i jiné firmy?

Z praxe jsme sem dodatečně doplnili odpověď i na tuto otázku, na kterou se nás občas někteří klienti zeptají.

Ano, tento cloud využívají i jiné firmy, a ne zrovna neznámé. Například:

a další renomované společnosti.