Skoro rok jsme hledali seriózní firmu, která půjčuje větší částky, protože do banky nemůžu ani já, ani manželka. Oba máme příjem, který nemůžeme doložit. Asi nejsme sami, kdo v tomhle státě má více prací, ale výdělky nejdou doložit, protože se nejedná o klasický pracovní poměr. A všechny banky, kde jsme byli, chtěli doložit příjmy. A protože jsme potřebovali 1.500.000 Kč, tak chtěli příjem vysoký. Prý ještě vyšší kvůli půjčce 200.000 Kč, kterou máme, u které splácíme 5.000 Kč měsíčně. I této půjčky jsme se chtěli zbavit. A nemohli v bankách pochopit, že těch 5.000 Kč měsíčně nebude, protože tuhle půjčku 200.000 Kč z nového úvěru doplatíme.

Začali jsme teda hledat nějakého investora, který by nehleděl na případný zápis v registru a uměl poskytnout půjčku i bez doložení příjmu. Je to možná neuvěřitelný, ale hledali jsme fakt rok! Někdo chtěl hned poplatek ještě než začne něco dělat, někteří měli úrok nebo rpsn 18 a více procent, což odmítáme! A u ostatních jsme do toho nešli, protože prvotní podmínky byly sice lákavé, ale podezřelé, protože při každém telefonátu říkali něco jiného.

V bezplatné finanční poradně ve finanční tísni nám poradili paní Daňkovou. Pak už bylo doma jednoduchý si najít tyhle její stránky. Vyplnili jsme žádost na webu, druhý den nám paní Daňková zavolala. Po docela už bohatých zkušenostech jsme i přes doporučení byli obezřetní. Jednání nás však mile překvapilo už od prvního telefonátu. Byli snad jediní, kdo věděl, o čem mluví. Hodně profesionální a přátelský přístup plný pochopení, a to od všech z této firmy, s kým jsme postupně jednali. Paní Daňková mluvila stále stejně. Ne pokaždý něco jinýho, jako v jiných firmách. Krásný úrok, hodně příjemná splátka a nechtěli poplatky vůbec žádný. Dokonce ani po vyplacení úvěru. Schválili nám sice o 100.000 Kč méně, prý kvůli hodnotě naší nemovitosti, ale nemohli jsme věřit, když nám přišlo na účet celých 1.400.000 Kč. Vůbec nic si nestrhli! Tuhle firmu fakt doporučujeme a s manželkou ještě jednou moc děkujeme!

Manželé Jiří a Hanka z Berouna

 

Tato recenze byla zveřejněna ještě před platností zákona č. 257/2016 Sb. o spotřebitelských úvěrech.